Başvur »
Whatsapp »

Hemen Ara0312 230 12 13

AdresimizG.M.K. Bulvarı 18/7 Kızılay Çankaya/ANKARA

Uzaktan Eğitim Nedir?

Uzaktan Eğitim

E-öğrenim ya da E-Learning adıyla da bilinen uzaktan eğitim, en basit tanımıyla günümüz şartlarının bize katmış olduğu kolay öğrenme, aktif olma ve yer, zaman sıkıntısı olmadan iletişim teknolojilerini kullanarak bağımsız bir şekilde eğitimlere katılabilmek demektir. Kısacası uzaktan eğitim Online olarak verilen bir eğitimdir ve teknolojik gelişmelerin getirdiği en önemli en kalıcı öğrenmelerin sağlandığı eğitim çeşitlerindendir.

Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin hızla ilerlemesiyle birlikte eğitimde birçok yenilik ve modern bir düzen ortaya çıkmıştır. Örneğin; uzun süredir mücadelesini verdiğimiz Covid-19 süreci sonrasında uzaktan eğitimin işleyişi daha da akıcı ve kullanılır bir hale geldi. Özelliklede öğrenciler, öğretmenler ve diğer tüm eğitimciler için uzaktan eğitim en uygun eğitim hizmetleri arasında yerini almıştır. Bu gelişmelerle birlikte uzaktan eğitim konusunda gerekli olan birçok yeterliliğe sahip olma durumu ortaya çıkmıştır. Bu nedenle de uzaktan eğitimin kişilere neler kazandırdığına, bu eğitim ortamının nasıl kullanıldığına oldukça yoğun bir ilgi artmıştır.

Uzaktan eğitimin Online ders verme ve ders alma gibi aktiviteleri dışında da birçok işlevselliği vardır. Bunlar neler? Tabii ki merak ettiğiniz bu konu üzerine bir sürü örnekler verebiliriz.. Elbette ki bu kurslara katılmanız için basit ve kolay şartlar bulunmaktadır. Bunların neler olduğunu merak ediyorsanız bizimle hızlıca iletişime geçin.

Uzaktan eğitim kursları, uzaktan eğitim sertifikaları vb. gibi bütün konular hakkında merak ettiklerinize yanıt bulabileceğiniz Tecrübe Eğitim Kurumuna telefon veya internet üzerinden kayıt yapabilirsiniz. Dilediğiniz kurs için başvuru kaydını tamamladıktan sonra size o kursa ait kullanıcı adı ve parolası yönlendirilir ve bu sayede eğitim süreciniz başlar. Eğitim süresi boyunca da bütün kaynaklardan sınırsız olarak yararlanabilirsiniz.

Uzaktan Eğitimin Avantajları Nelerdir?

- Öğrenci merkezlidir.
- Fırsat eşitliği sunar.
- Fiziksel engeli olanlar için oldukça avantajlı bir eğitim sistemidir.
- Zaman ve mekandan bağımsız.
- Bilgiye daha hızlı ve kolay ulaşılabilirlik.
- Yüz yüze eğitimde olan beslenme, ulaşım vb. ek harcamalar ortadan kalkar.
- Herkes için uygun bir eğitimdir, şart yoktur.
- Hem iş hayatınıza devam edebilir hem de öğretim hayatınızı tamamlayabilirsiniz.
- Ders kalitesi arasında hiçbir fark yoktur.
- Dersi bitirme sürenizi kendiniz ayarlayarak daha hızlı eğitimi tamamlayarak zamandan tasarruf edebilirsiniz.
- Öğrenci ve öğretmen arasında dinamik iletişim
- Çeşitli sebeplerle eğitimine ara vermiş kişilere yeniden eğitim imkânı

#

Eğitmenlerimiz - Erdoğan Arıkan

Doğru ve etkili konuşma denildiği zaman akla gelen isimlerin ilk sıralarında yer alan ünlü spor spikeri Erdoğan Arıkan, 1963 yılında Sakarya’da dünyaya gelmiştir. Geçmişten bugüne devam eden başarılı kariyerinin yanı sıra diksiyon ve hitabıyla da izleyicilerinin büyük beğenisini kazanan spiker, eğitim hayatı boyunca elde ettiği bilgi birikimi ve örnek kişiliğiyle akıllara kazınmayı başarmıştır.

20 yılı aşkın iş tecrübesinin yanına, 10 yılı aşkın eğitmen kimliğini de gururla ekleyen Arıkan; düzenlediği pek çok seminer ve panel ile iletişim becerileri ve diksiyon konularındaki değerli bilgilerini katılımcılarla paylaşmıştır.