Başvur »
Whatsapp »

Hemen Ara0312 230 12 13

AdresimizG.M.K. Bulvarı 18/7 Kızılay Çankaya/ANKARA

Sunuculuk Spikerlik Eğitimi

Kurs İçeriği

Eğitimci : Erdoğan Arıkan
Sınav : 1
Süre : 1,5 Ay
Seviye : İleri
Erişim : 2 Yıl
Sertifika : Evet
Ders Materyali : Evet

Günümüze dijital çağın en çok rağbet gören ve yoğun ilgiyle karşılanan kurslarından biri de spikerlik ve sunuculuk kursudur. Spikerlik mesleğini icra etmek isteyen kişilerin kendilerini geliştirmek üzere aldıkları eğitimlerdir. Bu meslekleri icra etmenin 2 tür yolu vardır. Birincisi üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak, ikincisi ise bu eğitimleri veren kurslara kayıt yapmak ve sonunda sertifika almaktadır.

Üniversitelerde verilen spikerlik ve sunuculuk eğitimleri genel olarak teoride kalmaktadır. Yani bireylere pratik ve uygulama yapma şansını sunmamaktadır. Haliyle öğrenilenlerin uygulanmaması bir zaman sonra unutulmaya mahkûm oluyor. Ancak uzaktan eğitimlerde durum tam tersidir. Katılımcılara hem teori bilgiler veriliyor hem de uygulama yapma şansını sunularak kendilerini geliştirmelerine katkı sağlanıyor. Üstelik uzaktan eğitimle Online olarak verilen spikerlik ve sunuculuk dersleri, alanında uzman ve ün salmış Erdoğan Arıkan tarafından veriliyor.

Mesleki yeterlilik kazandıran bu kurs, kamera önünde konuşma teknikleri hakkında bilgiler içermekte. Doğru konuşma biçimleri hakkında ipuçları sunan ve kurallara uygun sunum yapmak ve anlatım becerilerini geliştirmek amacıyla verilen sunuculuk spikerlik eğitimi, katılımcılarına mevcut kariyerlerinde fark yaratma veya yepyeni bir kariyer için en önemli adımı atma fırsatını sunmaktadır. Bunun yanı sıra meslek alanı sinema, beden dili ve benzeri konularla ilgili olan kişilerin kendilerini geliştirmesi adına da önemli olan teknik ve pratik uygulamaları da içermektedir.

Spikerlik ve sunuculuk kursunda katılımcılara, “alanında uzman ve iyi bir sunucu spiker nasıl olunur?” üzerine birçok yeterlilik kazandırılmaya çalışılmaktadır. Örneğin; canlı yayın spikerliği, dinleme, düşünme, sözcük ve deyimlerin kullanımları, haber sunumu, röportaj teknikleri, açıkoturum sunuculuğu, programcı ve spiker bağlantısı gibi birden çok yeterlilikten söz etmek mümkün. Konuşmasına tam anlamıyla hâkim bir anlatıcının kriz yönetimi konusunda diğer insanlara oranla daha başarılı olduğu üzerinde durulması gereken bir gerçektir.

Tecrübe Eğitim Kurumlarına bağlı Diksiyon Akademinin verdiği bu eğitimlere katılarak sunuculuk eğitimleri almak ve iyi bir sunucu olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey Online Diksiyon Eğitim Başvuru üzerinden kayıt yapmak ve aklınızda takılan tüm sorulara bizimle iletişime geçerek detaylı bilgilere ulaşmaktır.

#

Eğitmenlerimiz - Erdoğan Arıkan

Doğru ve etkili konuşma denildiği zaman akla gelen isimlerin ilk sıralarında yer alan ünlü spor spikeri Erdoğan Arıkan, 1963 yılında Sakarya’da dünyaya gelmiştir. Geçmişten bugüne devam eden başarılı kariyerinin yanı sıra diksiyon ve hitabıyla da izleyicilerinin büyük beğenisini kazanan spiker, eğitim hayatı boyunca elde ettiği bilgi birikimi ve örnek kişiliğiyle akıllara kazınmayı başarmıştır.

20 yılı aşkın iş tecrübesinin yanına, 10 yılı aşkın eğitmen kimliğini de gururla ekleyen Arıkan; düzenlediği pek çok seminer ve panel ile iletişim becerileri ve diksiyon konularındaki değerli bilgilerini katılımcılarla paylaşmıştır.