Başvur »
Whatsapp »

Hemen Ara0312 230 12 13

AdresimizG.M.K. Bulvarı 18/7 Kızılay Çankaya/ANKARA

Online Diksiyon Eğitimi Faydaları

Erdoğan Arıkan İle Diksiyon Eğitimi

Online Diksiyon Eğitimi Faydaları Nelerdir?

Etkli konuşma için diksiyon eğitimi günümüzde çok fazla önemli hale geldi. Online diksiyon eğitimi bu alanda hayatımıza iyi anlamda yön vermek için bir rehber niteliği taşıyor.

Yaşadığımız pandemi süreciyle beraber yüz yüze eğitimlere ara verilerek uzaktan online eğitim uygulamalarına geçildi. Online eğitim ve yüz yüze örgün eğitim olarak her iki eğitim metodunun da, birbirine göre avantajları ve dezavantajları bulunmakla beraber, online diksiyon eğitiminin faydaları yüz yüze eğitime göre daha fazladır diyebiliriz.

Öncelikle pek çok bakımdan avantaj sağlayan online eğitim metotları, örgün eğitim alma imkanı olmayan insanlar için başlı başına büyük bir avantajdır. ABD Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı bir araştırmada öğrencilerin online eğitimdeki performansının, yüz yüze gerçekleşen geleneksel eğitimlerdeki performansına oranla daha fazla olduğu görülmüştür. Gün geçtikçe popülerliğini artıran uzaktan online eğitim sistemleri hem öğrenci hem de öğretmen için daha etkili eğitim olanağı sunmaktadır.

Online eğitimlerin genel olarak avantajlarına bakacak olursak;


  1. Zaman ve mekan kısıtlaması olmadan eğitim alma şansının olması,
  2. Geniş kitlelerin eğitim almasına olanak sağlaması,
  3. Derslere internet üzerinden katılım sağlama avantajı,
  4. Eğitim verilen kuruma gitme zorunluluğu ortadan kalkacağından, ulaşım, yemek vb. masraflardan ve zamandan tasarruf sağlanması,
  5. Kaçırılan veya tekrar edilmek istenilen dersleri, tekrar tekrar izleme olanağı,
  6. Canlı derslere katılım sağlayarak interaktif bir iletişim kurma imkanı,
  7. Pek çok alanda eğitimlerin mevcut olması,
  8. Aynı anda birden fazla eğitim programına katılma olanağı,
  9. Ayrıca bu pandemi sürecinde kalabalık bir ortama girmeden ve sağlığı tehdit eden unsurlardan uzak, ev konforunda eğitim alma olanağı online eğitimlerin temel avantajlarıdır.

Online Diksiyon Eğitimi Nasıl Alınır?

Online diksiyon eğitimi almak için, Tecrübe Eğitim Kurumları ve Erdoğan Arıkan işbirliği ile gerçekleştirilen "Erdoğan Arıkan ile Diksiyon ve Etkili Konuşma Eğitimi" ne katılabilirsiniz. tecrubeegitim.com.tr veya onlinediksiyon.net adresinden dolduracağınız başvuru formu ile eğitiminize ilk adımı atmış olacaksınız.

Erdoğan Arıkan’ın anlatımı ile katılımcılara; çevrimiçi videolara, PDF kaynaklara, ilgili dokümanlara sınırsız erişim imkanı sağlayan, eğitimin canlı yayınlarla desteklendiği online diksiyon kursu sayesinde, videoları defalarca izleyerek, istediğiniz kadar pratik yapma şansı elde edeceksiniz.

Tecrübe eğitim kurumları bünyesinde, 2 ay sürecek olan Erdoğan Arıkan ile Diksiyon ve Etkili Konuşma Eğitiminin sonunda katılacağınız bitirme sınavında başarı sağladığınız takdirde, Erdoğan Arıkan imzalı, uluslararası geçerli bir sertifika sahibi olmaya hak kazanacaksınız ve sertifikanız size posta yoluyla ulaştırılacaktır. Özgeçmişinizde mutlaka yer alması gereken bu eğitim sertifikası sizi kariyer yaşamınızda bir adım ileri taşıyacaktır.


#

Eğitmenlerimiz - Erdoğan Arıkan

Doğru ve etkili konuşma denildiği zaman akla gelen isimlerin ilk sıralarında yer alan ünlü spor spikeri Erdoğan Arıkan, 1963 yılında Sakarya’da dünyaya gelmiştir. Geçmişten bugüne devam eden başarılı kariyerinin yanı sıra diksiyon ve hitabıyla da izleyicilerinin büyük beğenisini kazanan spiker, eğitim hayatı boyunca elde ettiği bilgi birikimi ve örnek kişiliğiyle akıllara kazınmayı başarmıştır.

20 yılı aşkın iş tecrübesinin yanına, 10 yılı aşkın eğitmen kimliğini de gururla ekleyen Arıkan; düzenlediği pek çok seminer ve panel ile iletişim becerileri ve diksiyon konularındaki değerli bilgilerini katılımcılarla paylaşmıştır.