Başvur »
Whatsapp »

Hemen Ara0312 230 12 13

AdresimizG.M.K. Bulvarı 18/7 Kızılay Çankaya/ANKARA

Güzel Konuşma Teknikleri

Diksiyon ve Güzel Konuşma

Güzel konuşma teknikleri aslında diksiyon eğitiminin belli başlı aşamalarından yalnızca bir tanesidir. Gerek iş hayatı gerek eğitim hayatı gerekse de sosyal hayat olsun her türlü alanda kelimeleri doğru seçmek ve bunları telaffuz ederken etkili, açıklayıcı, net ve dikkat çekici konuşmak önemlidir. Hem de Online uzaktan eğitimler sayesinde diksiyon eğitimi ve güzel konuşma teknikleri eğitimi verilmektedir. Bu eğitimlere katılan herkes üslup biçimi dahil daha bir çok şeyi öğrenebilmektedir.

Diksiyon, duygu ve düşünceleri anlaşılır bir şekilde aktarmak veya ifade etmek aynı zamanda da jest, mimik ve ses tonlamalarını doğru yerde kullanmak kısacası güzel ve etkili konuşmak anlamına gelmektedir. Eğitim ve iş hayatı başta olmak üzere gündelik yaşamda bile doğru kelimelerin seçimini yapmak ve üslubumuzu doğru kullanmak açısından diksiyon dersleri ve güzel konuşma tekniklerinin önemi oldukça fazladır. Online uzaktan eğitimler de popülerliğini koruyarak zirveye yükselmiş ve diksiyon eğitimleriyle revaçtaki konular arasında yer almıştır.

Diksiyon eğitimlerini; işinde yükselişe geçmek isteyen, sosyal yaşamında doğru ve güzel bir konuşmaya sahip olmak isteyen veya kendini açık bir şekilde ifade etmek isteyen herkes alabilir. Zira neredeyse herkesin hayali güzel ve dikkat çekici bir şekilde konuşabilmektedir. Elbette ki bu hayalinizi gerçekleştirmek diksiyon eğitimlerine ve güzel konuşma tekniklerine bağlıdır. Alacağınız her bir diksiyon eğitimi sonrasında kendinizi geliştirme yoluna gidebilirsiniz.

Güzel Konuşma Teknikleri Faydaları

Diksiyon eğitimlerine katılmak ve güzel konuşma tekniklerini öğrenmek dil tembelliğini de ortadan kaldırmaya yaramaktadır. Bunun gibi daha birçok olumlu etkiyi kazandıran güzel konuşma teknikleri ileride profesyonel bir konuşmacı olmanıza da fırsat sunmaktadır. Peki, güzel konuşma teknikleri ve diksiyon dersleri katılımcılara başka neler kazandırıyor?
- Kalıplaşmış cümleler yerine daha ilgi çekici ve güzel cümleler kurabilme.
- Çene ve sesli okuma egzersizleri yapabilmeyi öğretme.
- Kelimelerin ve hecelerin vurgularını doğru yapmayı öğretme.
- Hitabet üslubunu kullanmayı öğretme vb.
- Ses tonunu doğru ayarlama ve akıcı bir konuşma yapabilme becerisi kazandırma.
- Katılımcılara dudak ve nefes egzersizleri yapabilmeyi öğretme.

Güzel Konuşma Teknikleri Nelerdir?

Beden dilini, ses tonunu, jest ve mimikleri etkili kullanmak için güzel konuşma tekniklerini öğrenmelisiniz. Buna ek olarak nefes egzersizleri yaparak diksiyon eğitiminize katkı sunabilirsiniz. Peki, güzel konuşma teknikleri nelerdir?
- Akıcı konuşmayı öğrenmek,
- Vücut yani beden dilini doğru kullanmak,
- Dış görünüşe dikkat etmek,
- Konuşma öncesinde hazırlık aşamaları yapmak,
- Konuşma öncesinde provalar yapmak,
- Rahat ve sakin davranmak,
- Açık ve net kelimeler kullanmak vb.

Başarılı bir konuşmacı, ünlü bir spiker veya konuşma uzmanı olmak adına alacağınız her bir diksiyon dersi ve güzel konuşma tekniği eğitimlerini düzenli takip etmelisiniz. Bu konuda size destek olacak, bilgi ve tecrübelerini aktaracak ayrıca da heyecanlanmanıza imkân tanıyacak alanında yetkin ünlü eğitmen Erdoğan Arıkan sayesinde keyif dolu anlar yaşayacaksınız. Eğlenceli olan bu eğitimlere katılmak ve güzel konuşma tekniklerini öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

TRT Spikeri, Diksiyon Eğitmeni Erdoğan Arıkan ile, Diksiyon Eğitimine kayıt olmak isterseniz Tecrübe Eğitim Kurumlarına telefon veya internet üzerinden Online başvuru yapabilir ve size gönderilen kullanıcı adı, şifre ile sisteme giriş yaparak eğitimi almaya hemen başlayabilirsiniz.

#

Eğitmenlerimiz - Erdoğan Arıkan

Doğru ve etkili konuşma denildiği zaman akla gelen isimlerin ilk sıralarında yer alan ünlü spor spikeri Erdoğan Arıkan, 1963 yılında Sakarya’da dünyaya gelmiştir. Geçmişten bugüne devam eden başarılı kariyerinin yanı sıra diksiyon ve hitabıyla da izleyicilerinin büyük beğenisini kazanan spiker, eğitim hayatı boyunca elde ettiği bilgi birikimi ve örnek kişiliğiyle akıllara kazınmayı başarmıştır.

20 yılı aşkın iş tecrübesinin yanına, 10 yılı aşkın eğitmen kimliğini de gururla ekleyen Arıkan; düzenlediği pek çok seminer ve panel ile iletişim becerileri ve diksiyon konularındaki değerli bilgilerini katılımcılarla paylaşmıştır.