Başvur »
Whatsapp »

Hemen Ara0312 230 12 13

AdresimizG.M.K. Bulvarı 18/7 Kızılay Çankaya/ANKARA

Diksiyon ve Güzel Konuşma

Diksiyon ve Güzel Konuşma

Diksiyon ve Güzel Konuşma Becerisi

Diksiyon ve güzel konuşma günümüzde çoğu kişinin hayalleri arasında yer alıyor. Kişilerin kendilerini doğru ifade edememesi ya da ifade biçimlerini etkili kullanamaması ile ortaya çıkan sorunlardan biri de konuşma aksaklıkları olmaktadır. Yani diksiyon ve güzel konuşma konusunda herhangi bir eğitim almamış olan pek çok kişi konuşurken doğru kelimeleri seçememekte veya toplum önünde konuşma yapmaya çekinmektedir. İşte bu tür sorunların ortadan kaldırılması amacıyla verilen en etkili eğitimlerden biri diksiyon ve güzel konuşma eğitimleri olmaktadır.

Diksiyon eğitimleri, bireylerin kendilerini rahatça ve özgürce ifade edebilmelerini, ses tonunu doğru ayarlayabilmelerini, kelimeleri etkili telaffuz etmelerini, dili etkili kullanabilmelerini ve daha birçok olumlu yararı sunmaktadır. Diksiyon ve güzel konuşma eğitimi alan her birey birçok kazanım elde etmektedir. Bu kazanımların etkileri de oldukça olumlu olmaktadır.

Diksiyon ve güzel konuşma sadece kalabalık bir topluluğa hitap etmek isteyen bireylerin değil, herkesin bilmesi gereken ve sonradan öğrenilmesi de mümkün olan becerilerdendir. Hem iş hayatında hem de sosyal hayatta başarı sağlamak için de bu eğitimler etkili olmaktadır. Ayrıca söylenenlerin doğru jest ve mimiklerle desteklenmesi, dikkat çekilmek istenen noktalara doğru vurguların yapılması, uygun ses tonlamalarının ayarlanması ve tüm bunların da dinleyici tarafından doğru şekilde yorumlanması noktasında etkisi büyük olan bir kurstur.

Kariyer yaşamı süresince akıcı konuşması ile dikkatleri üzerine çeken ve bu alanda kendini geliştiren Erdoğan Arıkan’ın pek çok kişiye diksiyon ve güzel konuşma konusunda faydası çok olmuştur. Profesyonel bir eğitmen kimliğine sahip olan ünlü konuşmacı her daim adından söz ettirmeyi de başarmıştır. Katılımcılara oldukça keyif veren diksiyon eğitimiyle kalıplaşmış ve aynılaşmış cümlelerin yerine daha etkili cümlelerin tercih edilmesi öğretilmektedir.

Akıcı konuşamayan, stres yönetimini yapamayan, ses denetimini ayarlayamayan, hedef kitlenin özelliklerini analiz edemeyen, konuşurken jest ve mimiklerini doğru ayarlayamayan, konuşurken kelimeleri doğru telaffuz edemeyen herkes için diksiyon ve güzel konuşma eğitimleri oldukça önem taşır. Ayrıca bu eğitimlerin tamamı dil tembelliğini de ortadan kaldırmaya olanak tanımaktadır.

Diksiyon eğitimlerine;işinde terfi etmek, eğitim hayatında etkili ve başarılı sunum yapmak, sosyal yaşamında karşılıklı iletişim kurarken güzel ve dikkat çekici konuşmak isteyen herkes katılabilmektedir. 2 ay sürecek olan bu diksiyon eğitimine 2 yıl süresince sınırsız erişim sağlayabilirsiniz. Üstelik Erdoğan Arıkan’ın keyifli olan bilgi ve tecrübe yolculuğuna eşlik edeceğiniz Online diksiyon kurslarında canlı ders tekrarlarına, PDF kaynaklarına ve ilgili diğer dokümanlara kolaylıkla erişim olanağını kazanabilirsiniz. Ayrıca da bu eğitim sonucunda diksiyon ve güzel konuşma eğitimi sertifikası verilmektedir.

Eğitime kayıt olmak için Tecrübe Eğitim Kurumlarına telefon veya internet üzerinden Online başvuru yapabilir ve size gönderilen kullanıcı adı, şifre ile sisteme giriş yaparak eğitimi almaya hızlıca başlayabilirsiniz.

#

Eğitmenlerimiz - Erdoğan Arıkan

Doğru ve etkili konuşma denildiği zaman akla gelen isimlerin ilk sıralarında yer alan ünlü spor spikeri Erdoğan Arıkan, 1963 yılında Sakarya’da dünyaya gelmiştir. Geçmişten bugüne devam eden başarılı kariyerinin yanı sıra diksiyon ve hitabıyla da izleyicilerinin büyük beğenisini kazanan spiker, eğitim hayatı boyunca elde ettiği bilgi birikimi ve örnek kişiliğiyle akıllara kazınmayı başarmıştır.

20 yılı aşkın iş tecrübesinin yanına, 10 yılı aşkın eğitmen kimliğini de gururla ekleyen Arıkan; düzenlediği pek çok seminer ve panel ile iletişim becerileri ve diksiyon konularındaki değerli bilgilerini katılımcılarla paylaşmıştır.