Başvur »
Whatsapp »

Hemen Ara0312 230 12 13

AdresimizG.M.K. Bulvarı 18/7 Kızılay Çankaya/ANKARA

Kurs İçeriği

Eğitimci : Erdoğan Arıkan
Sınav : 1
Süre : 1,5 Ay
Seviye : İleri
Erişim : 2 Yıl
Sertifika : Evet
Ders Materyali : Evet

Diksiyon ve Etkili Konuşma Eğitimi - Erdoğan Arıkan

Diksiyon ve Etkili Konuşma, günümüzde hemen herkesin doğru anlaşılma, kendisini daha iyi ifade etme veya yeterince dinlenme isteği gibi durumlarda en iyi kurtarıcı olması açısından bu konuya olan ilgi de artmaktadır.

Online Diksiyon Eğitimi; kariyer yaşamı boyunca doğru ve akıcı konuşması ile dikkatleri her daim üzerinde toplayan, bu alanda kendini geliştiren ve devamında daha da profesyonelleşerek eğitmen kimliği ile yeni başarılara imza atan Erdoğan Arıkan’ın anlatımı ile oldukça keyifli bir eğitim haline gelmiştir.

Diksiyon ve Etkili Konuşma Eğitiminin İçeriği

Diksiyon eğitiminde, İlk olarak hece ve sözcük vurgusunun üzerinde durulmakdadır. Uzaktan Eğitim süresince tüm katılımcılara; kelime seçimleri konusunda nelere dikkat etmeleri gerektiği anlatılmaktadır.
Jest ve mimiklerin doğru kullanımı, yeterli ses seviyesinde ve doğru vurgu ve tonlamalarla yapılan bir konuşma ile hayat boyu ne gibi kazanımlar elde edileceği üzerinde durulmaktadır. Diksiyon egzersizleri, telaffuz bozuklukları ve doğru telaffuzların önemi, yöresel aksanların yarattığı konuşma bozukluklarının nasıl önlenebileceği, patetik konuşmanın ayrıntıları ve çok daha fazlası hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.
Dinleyiciyi heyecanlandıran, motive eden, harekete geçiren ve hatta katılımını sağlayan bir konuşmanın tüm incelikleri de yine Erdoğan Arıkan’ın zengin anlatımı ile bu eğitimde sunulmaktadır. Ayrıca kariyerini bu alanda yönetmek isteyen kişiler için de Diksiyon ve Etkili Konuşma eğitimi; tam kapsamlı bir Sunuculuk Kursu niteliği taşımaktadır. Eğitim süresince canlı yayınlara, Diksiyon Özel Ders ve Diksiyon Dersi notlarına da sınırsız erişiminiz sağlanmaktadır.

Ücretsiz Diksiyon Eğitimi Demo Dersleri

Erdoğan Arıkan ile ücretsiz demo derslerini izleyebilirsiniz. Kariyerinize yön vermek için önemli bir basamak olan "diksiyon eğitimi" almadan önce ücretsiz olarak derslerimizi izleyebilir. Eğitime sonra karar verebilirsiniz.


Ücretsiz demo dersleri için 0312 230 12 13 nolu telefonu arayabilir, yada İletişim sayfamızdaki formu doldurabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz sizleri arayacaktır.

Diksiyon eğitiminde, karar verip kayıt yaptırdıktan sonra çevrimiçi ders videoları ile birlikte, ders dökümanlarına ve e-diksiyon kitabına da ücretsiz ve sınırsız erişim imkanınız olacaktır.

Diksiyon ve Etkili Konuşma Eğitiminin Konu Başlıkları

 • 01Evrensel Diksiyon
 • — Doğru Nefes Almak - Diyafram Nefesi
  — Harflerin Ve Kelimelerin Çıkışı - Boğumlama
  — Sesin Doğru Kullanımı
  — Konuşma Hızı

 • 02Harflerin Dünyası
 • — Ünlüler ( Normal A – İnce A, E, I – İ – O – Ö – U - Ü)
  — Ünsüzler ( B – C – Ç – D – F – G – H – J - K – Ğ – L – M - N – P - R – S - Ş – T – V – Y - Z )

 • 03Ünlülerin Daralması
 • — Ecek, Acak, Kaynaşma Ünsüzü Y

 • 04Topluluk Önünde Konuşma
 • 05Hayatla İletişim
 • 06Konuşma Tarzı Ve Kelimeler
 • 07Vurgu
 • 08Tonlama Ve Ulama
 • 09Sunuculuk – Spikerlik
 • 10Beden Dili
 • 11Alıştırmalar

Diksiyon Eğitimin Önemi

Yaşamın her anında kişilere daha dik bir duruş sergilemeleri adına katkıda bulunan bu eğitim, teorik olduğu kadar uygulanabilirlik açısından da oldukça fazla metot ve örnekle de desteklenmektedir.

Kapsamlı bir Spikerlik Eğitimi ve Hitabet Kursu olarak da değerlendirilebilecek bu eğitim, aynı zamanda mesleki istihdam ve sosyal başarılara da tam anlamıyla katkı sağlamaktadır.

Diksiyon Eğitimi, tüm katılımcıların her an, en sağlıklı şekilde iletişim kurmalarını da mümkün kılmaktadır. Bu eğitime katılmak ise oldukça kolaydır.

Tecrübe Eğitim Kurumları’na telefon veya internet üzerinden yaptığınız başvuru işlemi tamamlandıktan sonra yalnızca size özel tanımlanan bir kullanıcı adı ve şifre ile yönlendirileceğiniz sisteme giriş yapabilir, sonrasında dilediğiniz gün ve saatlerde eğitim videolarını izlemeye ve yazılı kaynakları okumaya başlayabilirsiniz.

Eğitim süresi boyunca tüm dijital kaynaklara ulaşımınız sınırsızdır. Bunun yanında Diksiyon Dersi süresince anlatılan içeriklere dair ipuçlarına da yine Diksiyon Eğitimi Youtube kanalımızdan veya sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz.

Diksiyon Eğitimini Kimler Almalıdır?

Yaşamın her anında kişilere daha dik bir duruş sergilemeleri adına katkıda bulunan bu eğitim, teorik olduğu kadar uygulanabilirlik açısından da oldukça fazla metot ve örnekle de desteklenmektedir.

Diksiyon ve Etkili Konuşma Eğitimi; istediği işe sahip olmak ya da kariyer hedefinde bir üst pozisyona yükselmek isteyenlerin öncelikli tercihleri arasında yer alır.

Karizmatik ve hatta büyüleyici bir hitap yeteneği kazanmayı hedefleyenlerin, yakın zamanda iş görüşmesi yapacakların, sosyal yaşamlarında kendilerini daha güçlü ve özgüvenli hissetmeyi arzulayan bireylerin ve Türkçemizi doğru konuşmayı dileyen herkesin katılımına uygundur.

Bunun yanı sıra özellikle halkla ilişkiler uzmanlarına, öğretmenlere, anne ve babalara, çocuk yetiştiren kişilere, avukatlara, sahne sanatları ile ilgilenen profesyonellere, sunucu ve spikerlere, doktorlara, akademisyenlere ve siyasetçilere önerilmektedir.

Diksiyon Eğitiminin Sertifika Süreci

Yaşamın her anında kişilere daha dik bir duruş sergilemeleri adına katkıda bulunan bu eğitim, teorik olduğu kadar uygulanabilirlik açısından da oldukça fazla metot ve örnekle de desteklenmektedir.

Diksiyon ve Etkili Konuşma Eğitimi sonucunda yapılan sınavda başarı sağlayan her katılımcı; Millî Eğitim Bakanlığı veya üniversite onaylı ve uluslararası geçerliliğe sahip Erdoğan Arıkan imzalı bir sertifika alma hakkı kazanmaktadır.