Başvur »
Whatsapp »

Hemen Ara0312 230 12 13

AdresimizG.M.K. Bulvarı 18/7 Kızılay Çankaya/ANKARA

Tecrübe Akademi - Diksiyon Eğitimi

Online Diksiyon Eğitimi

Diksiyon Eğitimi Nedir?

Diksiyon Eğitimi; sözlü iletişimin vazgeçilmez olduğu modern toplumlarda, konuşma sırasında etki yaratmanın önemine de dikkat çeken, oldukça kapsamlı bir eğitimdir. Özellikle son zamanlarda tercih edilen ve eğitimde fırsat eşitliğine olanak sağlayan Uzaktan Diksiyon Eğitimi ile katılımcılar; başlı başına bir sanat olarak kabul edilen diksiyonu, en ince ayrıntılarına kadar öğrenmektedir.

Yalnızca kalabalık bir topluluğa hitap eden bireylerin değil, herkesin bilmesi gereken ve sonradan öğrenilmesi de mümkün olan bu beceri ile hem iş hayatında hem de sosyal hayatta başarı sağlamak da daha kolaydır.

Diksiyon Kursu, söylenenlerin doğru jest ve mimiklerle desteklenmesi, dikkat çekilmek istenen noktalara doğru vurguların yapılması, aktarılmak istenen duyguya uygun tonlamaların ve ses düzeyinin ayarlanmasıdır. Tüm bunların dinleyici tarafından doğru şekilde yorumlanması açısından gerekli her bilgiyi içerir. Yalnızca söylenenin değil, söylenen kişinin de hatırlanmasını kolaylaştırmaktadır.

Bunun yanında başlı başına bir kültür, eğitim, dünya görüşü ve modernime göstergesi olan bu konuda yeterlilik kazanan kişiler; yapıcı, yıkıcı, motive edici, öğretici, masalsı, ilginç, canlı ya da durağan anlatımlarını tamamen kontrolleri dahilinde gerçekleştirebilmektedir.

Diksiyon Eğitimi, Tüm bu özellikleri ile akıcılığını kaybeden, stres yönetimini gerçekleştiremeyen, ses denetimini yapamayan, hedef kitlenin özelliklerini analiz edemediği nedenle anlaşılamayan, konuşma içeriğini ya da jest ve mimiklerini kontrol edemeyen ve bu nedenle de sessiz kalmayı tercih eden herkes adına yepyeni ve heyecanlı bir başlangıçtır.
Diksiyon ve Etkili Konuşma, aslında her bireyin, doğru eğitim ile profesyonel birer konuşmacı olabileceğini de savunan, keyifli ve uzun soluklu bir deneyimdir.

Uzaktan Diksiyon Eğitimi Nedir?

Uzaktan diksiyon eğitimi, Erdoğan Arıkan’ın anlatımı ile eğitime katılanlara çevrimiçi videoların, PDF kaynakların, ilgili dökümanların erişimi ile canlı yayınların desteklendiği, sınırsız erişimin imkanının olduğu online eğitim sistemidir
Tecrübe eğitim kurumları bünyesinde, 2 ay sürecek bu eğitimin sonunda tüm katılımcılara uygulanacak bir bitirme sınavı bulunmaktadır. Sınav sonucunda, başarı sağlamış katılımcılara Erdoğan Arıkan imzalı, uluslararası geçerli bir sertifika düzenlenerek posta yoluyla ulaştırılmaktadır.

Online Diksiyon Eğitimi; basmakalıp cümlelerin yerine daha etkili cümleler tercih etmek, konuşması ile göz doldurmak, konuştuğu konu hakkında gerçekten bilgi sahibi olduğunu dinleyiciye de hissettirmek, tüm bu sürecin bir getirisi olan modern ve yüksek kültürel kimliğe sahip olmak ve anadilinin tüm güzelliklerine detaylı hakim olmak isteyen herkesin ilk tercihi olmaktadır.
Etkili konuşmanın kurallarının ve inceliklerinin öğretildiği Diksiyon Dersi ile bireyler, konuşma yöntem ve süreçlerinde arzu ettikleri güce erişebilmektedir.

#

Eğitmenlerimiz - Erdoğan Arıkan

Doğru ve etkili konuşma denildiği zaman akla gelen isimlerin ilk sıralarında yer alan ünlü spor spikeri Erdoğan Arıkan, 1963 yılında Sakarya’da dünyaya gelmiştir. Geçmişten bugüne devam eden başarılı kariyerinin yanı sıra diksiyon ve hitabıyla da izleyicilerinin büyük beğenisini kazanan spiker, eğitim hayatı boyunca elde ettiği bilgi birikimi ve örnek kişiliğiyle akıllara kazınmayı başarmıştır.

20 yılı aşkın iş tecrübesinin yanına, 10 yılı aşkın eğitmen kimliğini de gururla ekleyen Arıkan; düzenlediği pek çok seminer ve panel ile iletişim becerileri ve diksiyon konularındaki değerli bilgilerini katılımcılarla paylaşmıştır.