Başvur »
Whatsapp »

Hemen Ara0312 230 12 13

AdresimizG.M.K. Bulvarı 18/7 Kızılay Çankaya/ANKARA

Diksiyon Dersi Nedir

Online Diksiyon Eğitimi

Diksiyon Dersi

Diksiyon dersi eğitimi; yazılı iletişime göre daha çok popüler olan sözlü iletişimin kapsadığı bir eğitim türüdür. Modern toplumlarda konuşma sırasında etki yaratmanın önemi oldukça dikkat çekicidir. Özelliklede son zamanların sıklıkla tercih edilen eğitimlerden diksiyon eğitimi dersleri, fırsat eşitliğine imkân tanıyan bir kurstur diyebiliriz. Buna ek olarak katılımcılar, diksiyonu başlı başına bir sanat olarak kabul etmekte ve en ince ayrıntısına kadar öğrenmektedir.

Diksiyon dersleri sadece toplum önünde konuşma yapması gereken ya da seminer verenler tarafından talep gören bir sınırlılığa sahip değildir. Aksine çoğu insan tarafından öğrenilmek istenen bir beceri türüdür. Kısacası hem sosyal hayatta hem eğitim hayatında hem de iş hayatında başarı elde etmek amacıyla da bu kursa önem gösterilmektedir. Zira diksiyon eğitimleri sayesinde katılımcılar, bir süre sonra konuşmalarındaki düzeni daha iyi görebilmektedir.

Diksiyon dersi, söylenenlerin doğru jest ve mimiklerle desteklenmesini, dikkatin çekilmesi gereken noktalara doğru vurguların yapılmasını, aktarılmak istenen duyguların uygun tonlamalarla aktarılmasını ve ses düzeyinin bunlara göre ayarlanmasını sağlayan dersler bütünüdür. Bunlar oldukça önemli detaylardır çünkü dinleyici tarafından doğru bir şekilde yorumlanması gerekir. Söylenenler kadar söyleyen kişinin de hatırlanmasını da sağlamaktadır.

Online diksiyon dersi, uzaktan eğitimin sunduğu en etkili kurslardan bir tanesidir. Erdoğan Arıkan tarafından verilen bu eğitimle birlikte katılımcılara; çevrimiçi ders destekleri, PDF kaynakları ve diğer ilgili tüm dokümanlar sunulmaktadır. Ayrıca sınırsız erişim hakkını elde edebileceğiniz Online diksiyon eğitimi sayesinde yer ve zaman sıkıntısı yaşamazsınız. İstediğiniz yerden istediğiniz zaman bu derslere katılabilir, kendi gelişiminize katkı yapabilirsiniz.

Diksiyon eğitimi ve etkili konuşma aslında birçok kişinin hayalidir. Kelimelerin doğru telaffuzu, akıcı bir dille konuşma ve doğru ses tonlamaları ile vurgu yaparak etkili konuşma tarzıdır. Diksiyon eğitimiyle profesyonel birer konuşmacı olabileceğinizi, bu yolculuğun keyifli ve uzun soluklu olabileceğini unutmayın.

Online diksiyon eğitimi ve deneyiminin sizlere kazandıracağı pek çok olumlu yarar sayesinde artık siz de diksiyonunuzu iyileştirebilir, modern toplumlar başta olmak üzere birçok toplu ortamda etkili konuşmalar yapabilirsiniz. Aynı zamanda bu eğitimleri bünyesinde barındıran Tecrübe Eğitim Kurumlarının Diksiyon Akademi bölümünde yer alan Online Diksiyon Eğitimi Başvuru üzerinden kayıt olabilirsiniz.

#

Eğitmenlerimiz - Erdoğan Arıkan

Doğru ve etkili konuşma denildiği zaman akla gelen isimlerin ilk sıralarında yer alan ünlü spor spikeri Erdoğan Arıkan, 1963 yılında Sakarya’da dünyaya gelmiştir. Geçmişten bugüne devam eden başarılı kariyerinin yanı sıra diksiyon ve hitabıyla da izleyicilerinin büyük beğenisini kazanan spiker, eğitim hayatı boyunca elde ettiği bilgi birikimi ve örnek kişiliğiyle akıllara kazınmayı başarmıştır.

20 yılı aşkın iş tecrübesinin yanına, 10 yılı aşkın eğitmen kimliğini de gururla ekleyen Arıkan; düzenlediği pek çok seminer ve panel ile iletişim becerileri ve diksiyon konularındaki değerli bilgilerini katılımcılarla paylaşmıştır.